fbpx
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הולכים לרופא שיניים? הנה כל מה שחשוב לבדוק לפני

לפני טיפול שיניים רובינו לחוצים, מתוחים ומתנהלים עם חרדה רבה. גם בדיקות שיניים תקופתיות שלא כוללות הליכים כואבים עשויות להוות גורם לחץ ומועקה, שכן פעמים רבות אנחנו לא יודעים למה לצפות, וזה גם לא כל כך נעים שמישהו משוטט לנו בחלל הפה. אז כדי להוריד חרדה כמה שאפשר, תמיד כדאי להגיע לתור מוכנים. מה כדאי לבדוק במרפאה? איך כדאי לבחור את רופא השיניים? לאילו דברים כדאי לשים לב? על כל השאלות האלו השתדלנו לענות לכם בהרחבה כאן.

מה כדאי לבדוק במרפאה עצמה?

כמובן שעל המרפאה עצמה לשדר סטריליות, נועם, ולהציע מקום נוח לשבת לחכות בו. בנוסף, על המרפאה להכיל ציוד למרפאות שיניים, כמו כלים מתאימים, כיסא מטופל במצב טוב ואף דגמים של סט שיניים שבעזרתו ניתן להסביר ולהדגים למטופל הליכים רפואיים שעשויים להתבצע על השיניים שלו. בדקו את איכות מעבדת השיניים, שכן היא תשפיע באופן מכריע על הטיפול שתקבלו בסופו של דבר. בדקו בנוסף שהקליניקה לא מנסה למכור מוצרים נלווים, רפואת שיניים אמורה להתרכז ברפואת הפה ותו לא, ולא להציע לכם סחורה ממותגת בכדי למקסם רווחים. ואחרון וחשוב, בדקו האם הטכנולוגיה מתקדמת מספיק. בעבר צילומים דנטליים נעשו בעזרת פילם, אבל היום התקדמו כבר כמה וכמה צעדים בטכנולוגיה. אם הרופא המטפל במרפאה לא מחזיק בציוד למרפאות שיניים במצב חדש התואם את המצב הקיים במרפאות אחרות, עדיף שתקבעו במקום אחר.

איך כדאי לבחור את רופא השיניים?

בבחירת רופא מטפל יש כמה פרמטרים חשובים. האחד הוא המלצות. קבלו המלצות מהקרובים שלכם והקרובים שלהם, אנשים שאתם מכירים וסומכים עליהם. שימו לב גם להמלצות שונות או מכתבים התלויים לרופא בקליניקה אם תבחרו להגיע אליו. השני הוא כימיה. רופא הוא אמנם לא חבר שלכם, אך מאוד חשוב שתוכלו לסמוך עליו, להרגיש איתו בנוח ולדעת שהוא מבין אתכם ומתייחס אליכם ברצינות, ולכן הכימיה חשובה גם היא. השלישי הוא מקצועיות. עשו סקר שוק ובדקו למי יש את הטיפולים החדשים יותר, מי שם דגש על קידמה והתפתחות ואפילו למי יש אתר יפה ואסתטי. אלו אולי נראים כמו דברים שטחיים, אך הם יכולים להעיד רבות על כמה אדם לוקח את עיסוקו ברצינות.

איך לדעת שבחרתי נכון?

אי אפשר לדעת במאה אחוז עד הפגישה, אבל ישנם סימנים מקדימים שיעזרו לכם לדעת אם הרופא שבחרתם הוא מקצועי ואמין. ראשית, תוכלו לשאול האם ניתנת אחריות על הטיפולים שביצעתם. במידה ולא, כנראה שהרופא אינו אמין במיוחד. לאחר שקיבלתם הצעת מחיר, בדקו גם במרפאות אחרות את המחיר לטיפול המבוקש, ולפי ההפרש תוכלו להבין האם קיבלתם הצעת מחיר הוגנת או לא. כדאי לחשוד בהצעת מחיר גבוהה מדי כמו גם בהצעת מחיר נמוכה מדי, בשתיהן טמונות סכנות, כל אחת מסוגה שלה. 

לסיכום, רופא שיניים הגון, אדיב ומקצועי עלול להטות את הכף בין סבל וחרדות ימים לפני התור, לבין לחץ מתון והפוגה מהירה שלו. הקדישו זמן ומשאבים עד כמה שניתן לבחירת רופא שיניים ראוי ואמין, ובמידה וכבר חוויתם חוויות לא נעימות אצל רופאים אחרים, לבטח תרגישו בהבדל העצום. 

ד"ר אברבוך – מרפאת שיניים

רופא שיניים, ומייסד המרפאה

ד”ר אלכסנדר אברבוך הנו רופא שיניים D.M.D, בעל ניסיון רב בהשתלות וניתוחים מורכבים. הוא מייסד מרפאת השיניים של ד”ר אברבוך בראשון לציון והבעלים. תושבי ראשון לציון והסביבה מכירים אותו, את עבודתו ואת תרומתו לקהילה. תחת ידיו האמונות עברו אלפי מטופלים והיד כמו שאומרים, עוד נטויה.

עקבו אחרי

לקוחות ממליצים