fbpx

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה ניתן לעבור רק במרפאות שיניים שקיבלו אישור מיוחד לכך ממשרד הבריאות.

 מרפאת השיניים של ד”ר אלכסנדר אברבוך בראשון לציון שמחה לספק למטופלים טיפולי שיניים בהרדמה מלאה, ומחזיקה בכל האישורים הדרושים ממשרד הבריאות, ובצוות רפואי מקצועי הערוך לטפל גם במטופלים הסובלים מחרדות ומבעיות המונעות מהם לעבור את טיפול השיניים בתנאים אחרים.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה עוזרים למטופלים רבים להשיג תוצאות ללא כאב 

מי צריך טיפול שיניים בהרדמה מלאה?

אם זה בגלל מצב גופני, או נפשי, ישנן מגוון סיבות המונעות ממטופלים לעבור טיפולי שיניים בהרדמה מקומית רגילה.

#1 מטופלים העוברים ניתוחים מורכבים כגון השתלת שיניים או הרמת סינוס

ישנם מקרים בהם צריך לבצע ניתוחים הדורשים הרדמה מלאה של המטופלים, בין אם זה בגלל רצונו של המטופל או בגלל צורך רפואי שרופא השיניים מזהה לפני תחילת ההליך.

כמובן, לא בכל המקרים שבהם צריך לבצע ניתוחי הרמת סינוס או השתלת שיניים יש לבצע הרדמה, אבל ישנם לא מעט מקרים בהם הצורך קיים, ולכן האופציה הזו זמינה לכלל המטופלים במרפאה היה והם כשירים מבחינה רפואית.

הרדמה מלאה בניתוחים היא עניין מקובל כיום, והמון מטופלים בוחרים באופציה הזו מפני שזו אלטרנטיבה נוחה, כל מה שצריך לעשות זה פשוט להיכנס לרופא השיניים, לעבור את הניתוח, ולצאת עם סט חדש של שיניים מוכנות לשימוש, מבלי להרגיש את כובד ההליך.

#2 מטופלים הסובלים מחרדת טיפולי שיניים

סקרים מראים שכ-60% מהמטופלים סובלים מחרדת שיניים כזו או אחרת.

אבל ישנם מטופלים שממש סובלים מפוביית טיפולי שיניים, מדובר על חתך של 5-10% מהאוכלוסייה הבוגרת, ומדובר בחרדה אמתית בעלת תיעוד נרחב בספרות הרפואית שאף מטופלת במקרים חריגים באמצעות תרופות.

מטופלים הסובלים מחרדות ולחץ לפני טיפולי שיניים הם מועמדים ראליים לטיפולי שיניים בהרדמה כללית. מטופלים אלו לא יכולים לעבור טיפולי שיניים ללא הרדמה מלאה ולכן טיפול זה הוא אחת האלטרנטיבות היחידות שיש להם לטיפול בבעיות הדנטליות שהם סובלים מהן.

בנוסף, בגלל שורש הבעיה, מטופלים הסובלים מחרדות בדרך כלל נמנעים מהגעה לרופא השיניים לאורך זמן, מה שמסבך את העניינים בגלל שאי הגעה לרופא השיניים לאורך תקופה מביא לטיפולים מסובכים יותר בגלל הזנחה רבת שנים.

במצבים של חרדת טיפולי שיניים, מומלץ להיפגש עם הרופא ולהחליט על האפיק המתאים ביותר למטופל. אני זמין פה בשבילכם לייעוץ והדרכה.

#3 במקרים בהם הרדמה מקומית אינה עובדת

 
הרדמה כללית בכל טיפולי השיניים מלאה בכל טיפולי
 

הרדמה מקומית היא שיטת ההרדמה הנפוצה ביותר, היא עובדת ב-97% מהמקרים, אבל ישנם מקרים בהם המטופלים מפתחים סבילות גבוהה להרדמה או שהחומרים המאלחשים בהרדמה אינם פועלים מפני שהמטופלים לוקחים תרופות בעלות מרכיבים הדומים לרכיבי החומר המאלחש בזריקות ההרדמה המקומית, כמו במקרים של מטופלים הלוקחים תרופות פסיכיאטריות או תרופות הרגעה על בסיס קבוע.

לכן במקרים אלו, צריך לבחון ברצינות את האופציה של טיפול שיניים בהרדמה המלאה. כמו כן, ישנם מטופלים הסובלים מאלרגיה לחומרי ההרדמה המקומית, במקרים אלו יש להשתמש בחומרי הרדמה מיוחדים או בהרדמה מלאה בהעדר ברירה.

#4 במקרים של טראומה חיצונית

במקרים של חבלה חיצונית, המטופל מגיע לרופא השיניים כשהוא כבר בלחץ ובדרך כלל סובל מכאבים. הרדמה כללית היא אחת האופציות לטיפול במצבים אלו, ובמקרים של פגיעות קשות, היא גם היחידה. לפני טיפול במצבי טראומה, יש לבצע צילום פנורמי של כלל האזור הפגוע באמצעות מכשיר רנטגן ולראות את הקף הפגיעה.

ברוב המקרים ניתן לסיים את הטיפול אצל רופא השיניים, אבל ישנם מקרים שבהם הפגיעה כולל מספר מערכות ודורשת התערבות של מומחים נוספים, לכן הרדמה מלאה היא אופציה שיש לשקול.

#5 במקרים של מוגבלות נפשית או מוטורית

ישנם מטופלים שאינם יכולים לעבור טיפול שיניים בתנאים רגילים כתוצאה מבעיות רקע שאינן מאפשרות שליטה בתנועתיות ובדחפים שלהם. חוסר היכולת לשלוט באותם דחפים מסכן אותם במהלך הטיפול ומצריך . וכמו במקרים רבים שבהם המטופלים אינם יכולים לעבור הרדמה מקומית, מטופלים אלו סובלים מהזנחה של השיניים כתוצאה מאי טיפול מתמשך, הזנחה הדורשת טיפול ארוך יותר בדרך כלל.

#6 במקרים של רפלקס הקאה מפותח

ישנם מטופלים שאינם מסוגלים לעבור טיפול שיניים בגלל רגישות ייתר בפה או רפלקס הקאה מפותח. במקרים אלו האופציה היחידה היא הרדמה מלאה, גם בגלל הבעיה הפיזית הנובעת מהרפלקס וגם בגלל שבמקרים אלו המטופלים סובלים מהזנחה רבה, והטיפול בהם בדרך כלל מסובך יותר.

אני משוכנע שיש לכם שאלות רבות והייתם רוצים לדעת עוד על הטיפול, התהליך והתוצאות שלו. לכן, ארגנו בשבילכם מספר שאלות שמטופלים שואלים אותי בשביל שתוכלו להבין את ההליך עוד לפני שאתם פונים למרפאת השיניים שלנו:

האם טיפול שיניים בהרדמה מלאה כרוך בכאבים?

 טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

בגלל טבעו של הטיפול, הרדמה מלאה ניתנת למטופלים הסובלים מכאבים או שאינם יכולים לעבור טיפול שיניים בהרדמה מקומית מכל סיבה שהיא. ההרדמה עצמה אינה כואבת וחוץ מדקירת העירוי לא תחושו במהלך ההליך בשום כאב, אך לעתים הטיפול שהמטופלים צריכים לעבור כרוך בהתערבות כירורגית אינטנסיבית, ודורש שימוש במשכבי כאבים לאחר הטיפול.

במהלך הטיפול, רופא השיניים מחליט לפי משקל המטופל (וכמה פרמטרים נוספים) על כמות חומר ההרדמה בניתוח, וכמו בכל ניתוח, יש לבצע החדרה של עירוי אל ווריד, בין אם זה בשביל לספק למטופל את החומר המרדים, או תרופות תוך כדי הטיפול.

איך להתכונן לטיפול וכיצד ההרדמה מתבצעת?

חשוב לא לאכול או לשתות כ-6 שעות לפני תחילת הניתוח. כמו בכל ניתוח בהרדמה מלאה, החומר המרדים יכול לגרום להקאות במהלך הניתוח וזה מצב מסוכן, אז רצוי להיות בצום לפני. לפני יום הניתוח על המטופל לעבור צילום רנטגן פנורמי או צילום CT (בהתאם לצורך) וכן בדיקה קלינית מקיפה הכוללת בדיקות דם, לחץ דם, וא.ק.ג.

כמו כן, על המטופל למסור את פירוט התרופות שהוא נוטל לפני הניתוח וכן את הגיליון הרפואי שלו.

לפני הכניסה לחדר הניתוח, רופא השיניים עורך ישיבת צוות עם רופאים מומחים בשביל לתכנן את הליך הניתוח ולטפל (היה ויש צורך) בצרכים המיוחדים של המטופל.

לאחר מכן, הצוות הרפואי מכין את המטופל לקראת הטיפול, זה כולל הכנה סטרילית הכוללת החלפת בגדים ואפשרות לרחצה בחדר פרטי.

לאחר ההכנה, המטופל נכנס לאזור הסטרילי במרפאה. בחדר הניתוח מוחדר לגופו עירוי שיאפשר את החדרת החומר המרדים וישמש את הרופא במהלך הניתוח. טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מבצעים במרפאת השיניים של ד”ר אברבוך בחדר סטרילי ותוך ניטור מלא של הסימנים החיוניים של המטופל, על ידי צוות המרפאה הכולל מספר רופאי שיניים, ואחיות מוסמכות.

על שולחן הניתוח המטופל לובש מסכת חמצן, ולאחר מכן חומר הרדמה מוחדר לעירוי, והטיפול בשיניו של המטופל מתחיל.

איך טיפול שיניים בהרדמה מלאה מרגיש?

מטופלים מתארים חוויות שונות לפני ההרדמה, אך במהלכה אין שום תחושות והניתוח חולף לו ביעף.

מטופלים מסוימים חוששים לפני ההרדמה מתרחיש שבו “ההרדמה לא תעבוד”, החששות הללו בדרך כלל מתפוגגים בפרק זמן שמרגיש כשניות. כאשר המטופלים מתעוררים לאחר הניתוח, רוב המטופלים מרגישים שרק הרגע הם נרדמו, וחלפו שניות מעטות מאז שהם נשכבו על שולחן הניתוח.

בדרך כלל אין כאבים לאחר הניתוח מפני שחומר ההרדמה עדיין פעיל במידה מסוימת. במקרים מסוימים מטופלים יכולים לאחר כמה שעות לעזוב את המרפאה, במקרים אחרים מטופלים צריכים להישאר במרפאה לשם מעקב.

אילו טיפולי שיניים ניתן לעשות בהרדמה מלאה?

ישנו מגוון רחב של טיפולים שיניים שניתן לבצע במהלך ההרדמה, ההרדמה מאפשרת ביצוע של מספר תהליכים שבכל צורה אחרת היו לוקחים מספר טיפולים ולפעמים אף חודשים:

השתלת שיניים בהרדמה מלאה

בטיפול בהרדמה מלאה קל לבצע את כל סוגי השתלות השיניים, זה כולל השתלות שיניים ביום אחד ובכל הפה כמו בהשתלות שיניים all-on-4 או all-on-6 והשתלות שיניים נקודתיות.

הרמת סינוס בהרדמה מלאה

בניתוח הרמת סינוס מוסיפים עצם בלסת העליונה לצורך השתלה עתידית של שיניים. כאשר ניתוח זה מתבצע בהרדמה מלאה ניתן לבצע עוד באותו היום את העמסת השתלים החדשים ולחסוך בטיפול ובכמות הביקורים במרפאה.

צילומים להשתלת שיניים בהרדמה

 

עקירת שיניים בהרדמה מלאה

ניתן לבצע עקירות מכל הסוגים במהלך ההרדמה, ואף עקירות מרובות המאפשרות לאחר מכן השתלה של שיניים בכל הפה. כל זאת מבלי להרגיש את תהליך העקירה עצמו או תהליך ההשתלה (היה ואתם בוחרים להשתיל שן מיד לאחר העקירה).

טיפול שורש בהרדמה מלאה

בתאום מראש, ניתן לערוך טיפול שורש במרפאה בהרדמה מלאה. המדידות נערכות לפני הטיפול והתאמות ותיקונים מתבצעים תוך כדי ההרדמה בכדי שבסיום הטיפול המטופל יוכל ללכת הביתה עם טיפול שורש מלא.

מעקב צמוד בכל טיפול

 

יישור שיניים בהרדמה מלאה

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה
טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

ניתן ליישר שיניים בפה, או להתקין גשר בפה במהלך ההרדמה. למרות שאורתודונטיה בהרדמה בדרך כלל שמורה לטיפול בילדים, ישנם גם מקרים בהם מומלץ למבוגרים לבצע יישור שיניים בהרדמה, כמו במקרים של חרדה קיצונית.

ציפוי שיניים בהרדמה מלאה

במהלך ההרדמה, ניתן לצפות את השיניים בציפויי חרסינה, לומינרס ולומינייט, ולהקנות למטופל מראה שיניים אסתטי כבר בסיום ההרדמה.

למי טיפול שיניים בהרדמה מלאה לא מומלץ?

כמו בכל הניתוחים, במצבים מסוימים לא ממומלץ להעמיס על מטופלים מסוימים ניתוחים ויש לבדוק אלטרנטיבות אחרות לטיפול, בעיקר אם מדובר במטופלים מבוגרים, החולים במחלות כרוניות, לב או אוטו-אימוניות.

מה יש לעשות לאחר הטיפול?

לאחר הטיפול, יש להימנע משתייה ואכילה לכמה שעות בהתאם להמלצתו של רופא השיניים. אכילה או שתייה לאחר הרדמה יכולה להביא להקאה בגלל שאריות של החומר ההרדמה במחזור הדם. לאחר מספר שעות ניתן כבר לאכול ולשתות בהתאם להנחיות רופא השיניים

כמו כן, מומלץ לא לבצע פעולות הדורשות יכולות ריכוזית, זה כולל נהיגה, פעילות גופנית מאומצת ואף הליכה מרובה, לפחות לתקופה של כמה ימים לאחר הניתוח.

אנחנו נספק לכם דף עם הסברים שידריכו אתכם לאחר הניתוח, בנוסף להסבר מלא על ידי ד”ר אברבוך והצוות המטפל לאחר הטיפול עצמו.

רוצים לדבר עם ד”ר אברבוך על טיפול שאתם צריכים לעבור ושאתם רוצים לעבור אותו בהרדמה מלאה?
הרימו צלצול ל-
072-394-3153 או מלאו את הטופס למטה ונציג של המרפאה יחזור אליכם לתאום פגישה והחזרת חיוך 😊

ד"ר אברבוך – מרפאת שיניים

רופא שיניים, ומייסד המרפאה

ד”ר אלכסנדר אברבוך הנו רופא שיניים D.M.D, בעל ניסיון רב בהשתלות וניתוחים מורכבים. הוא מייסד מרפאת השיניים של ד”ר אברבוך בראשון לציון והבעלים. תושבי ראשון לציון והסביבה מכירים אותו, את עבודתו ואת תרומתו לקהילה. תחת ידיו האמונות עברו אלפי מטופלים והיד כמו שאומרים, עוד נטויה.

עקבו אחרי

לקוחות ממליצים