fbpx

מתי נדרשים לעבור טיפול שיניים בהרדמה מלאה?

טיפולי שיניים, הינם לרוב הכרח שהאדם הממוצע מעדיף להימנע ממנו גם כאשר יש לו צורך ממשי בכך. לכן, אחד הפתרונות לביצוע טיפול שיניים, הינו לבצע אותו בהרדמה מלאה. נכון, זה גם נשמע מפחיד, זה גם עשוי להרתיע, אבל במקרים מסוימים פשוט אין ברירה.

המקרים שבהם יש לבצע טיפול שיניים בהרדמה מלאה

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מבוצעים לרוב לפי בקשת המטופל, או לפי החלטת הרופא. לדוגמא מטופלים שסובלים מדנטופוביה, כלומר מפחד מטיפולי השיניים, יעדיפו לעבור את הטיפול בהרדמה מלאה על מנת להפחית את עוצמת החרדה הגבוהה שנגרמת להם רק ממחשבה על הטיפול.
במקרה שמדובר על טיפולי שיניים מורכבים כדוגמת עקירה כירורגית מסובכת, הרמת סינוסים או השתלת שיניים, יעדיף הרופא המטפל לבצע את הטיפול בהרדמה מלאה במידה והמטופל כשיר לכך רפואית. לכן זוהי אופציה זמינה ונוחה יחסית, מאשר הרדמה מקומית שלא תמיד תואמת את סוג הטיפול.
הרדמה מלאה, מאפשרת להגיע לטיפול, לעבור את תהליך ההרדמה ואת הטיפול הנדרש, ולאחר מכן גם לצאת עם חיוך, מכיוון שלא מרגישים או רואים מה קורה במהלך הטיפול עצמו.

מה לגבי הרדמה מקומית?

הרדמה מקומית הנה מאוד נפוצה בטיפולי שיניים: ביותר מ-90% מהמקרים, אולם יש מקרים שבהם המטופלים לא מגיבים באופן מלא להרדמה המקומית, מסיבות שונות: בין אם הם כבר פיתחו סבילות לחומרים המאלחשים או שהם לוקחים תרופות מסוימות שפוגעות ביעילות של ההרדמה המקומית ולכן נדרשת הרדמה מלאה.
ישנם גם מקרים, שבהם המטופלים סובלים מאלרגיות לחומרים שמכילים חומרי ההרדמה המקומית, ולכן גם נדרשת הרדמה מלאה.

האם הרדמה מלאה היא תהליך מסוכן?

לפי ד"ר אלכס אברבוך, D.M.D שלו יש מרפאה בראשון לציון לרפואת שיניים, והיא מבין 12 המרפאות היחידות בארץ שמאושרות על ידי משרד הבריאות לבצע טיפול שיניים בהרדמה מלאה, הסיכוי שחלילה יקרה למטופל משהו בהרדמה מלאה, הוא אחד למאות אלפים וזה עוד לפי מחקרים שבוצעו בשנות ה-80' בארה"ב.
מאז מן הסתם שהתקדמנו רבות מבחינה טכנולוגית, מבחינת חומרי ההרדמה והמינון שלהם למטופלים והיכולת לעקוב אחר מצבם של המטופלים בכל זמן נתן במהלך ההרדמה והטיפול.

האם טיפול בהרדמה מלאה מונע כאבים?

הליך הטיפול בהרדמה מלאה, אינו כרוך בכאב כלשהו (אולי פרט לדקירת העירוי שמזרים את חומר ההרדמה לגוף), אינו דורש לראות כיצד מבצעים את הטיפול ומקל מאוד על המטופלים לעבור את הטיפול הנדרש, מה שמאפשר לפי ד"ר אברבוך, לרכז ולבצע מספר טיפולים מורכבים בטיפול אחד.
לאחר הטיפול, כמובן שעשויים להתעורר כאבים, ולכן לפעמים נדרש ליטול משככי כאבים.
את כמות חומר ההרדמה שניתנת למטופל, קובע הרופא בהתאם למשקל הגוף ופרמטרים נוספים.

כיצד עובר הטיפול בהרדמה מלאה?

לפי מטופלים שעברו טיפולים בהרדמה מלאה, הטיפול חולף מהר, ללא שהרגישו כלום, כאשר החשש שהחומר לא יעבוד מתפוגג תוך כמה דקות.
ברוב המקרים, נדרשים המטופלים שעוברים טיפול תחת הרדמה מלאה, להישאר עוד כמה שעות במרפאה לצורך מעקב ואז משוחררים לביתם.

Share on facebook
פייסבוק
Share on twitter
טוויטר
Share on print
הדפסה
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
שלח באי-מייל

עוד מאמרים:

דיקור סיני לחריקת שיניים

רפואה אלטרנטיבית שמבוססת על תורת רפואה מסין מאפשרת להתמודד עם סוגים שונים של בעיות בריאות. בין היתר, היא יכולה לסייע גם במקרים

כל הסיבות ליישור שיניים

כולם יודעים ששיניים לבנות וישרות להפליא יוצרות תמונות סלפי מלהיבות, אבל הסיבות בגינן מומלץ על יישור שיניים, הן עוד יותר מכריעות. טיפול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ד"ר אברבוך – מרפאת שיניים

רופא שיניים בכיר, ומייסד המרפאה

ד”ר אלכסנדר אברבוך הנו רופא שיניים D.M.D, בעל ניסיון רב בהשתלות וניתוחים מורכבים. הוא מייסד מרפאת השיניים של ד”ר אברבוך בראשון לציון והבעלים. תושבי ראשון לציון והסביבה מכירים אותו, את עבודתו ואת תרומתו לקהילה. תחת ידיו האמונות עברו אלפי מטופלים והיד כמו שאומרים, עוד נטויה.

עקבו אחרי

לקוחות ממליצים